Herci a herečky

Interiéry kde natáčíme seriál osvětlujeme pomocí LED osvětlení z eshopu LEDbulbs.cz. Veškeré lustry osazujeme led žárovkama Miniglobe

Veronika Freimanová

Veronika Freimanová

Simona Kenigrová – hraje Veronika Freimanová

Veronika Freimanová (* 24. září 1955, Praha, Československo) je česká divadelní a filmová herečka. Absolvovala Státní konzervatoř v Praze, kde získala titul DiS., později hrála v Činoherním klubu. V současnosti hraje v Divadle Bez zábradlí.

Proslavila se díky komediálním rolím ve filmech (Sněženky a machři, Kolja, Snowboarďáci, Rafťáci, Sněženky a machři po 25 letech, Vyprávěj) i v divadle (Každý rok ve stejnou dobu a Další roky ve stejnou dobu). Díky roli Jany Dvořákové v seriálu Vyprávěj zvítězila v anketách TýTý 2010 a TýTý 2012 v kategorii herečka.

Číst dále

 

kpt. JUDr. Dalibor Dušek

kpt. JUDr. Dalibor Dušek

kpt. JUDr. Dalibor Dušek – hraje Igor Chmela

Igor Chmela (* 2. ledna 1971, Ostrava) je český divadelní a filmový herec. Jeho domovskou scénou je Divadlo Na zábradlí v Praze. Igor Chmela se narodil roku 1971 v Ostravě, kde prožil i své dětství. V letech 1985-1989 studoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě obor Oprava a rekonstrukce železničního svršku a spodku a následně se vrátil do Ostravy, kde pracoval jako traťový dělník. Po dvouleté základní vojenské službě nastoupil v roce 1992 na DAMU v Praze. Ačkoliv původně přihlášku na DAMU podal, později ji vzal zpět a k přijímacím zkouškám šel dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi herci Martinu Fingerovi. Přijímací komisi ovšem natolik zaujal, že ho přemluvili, aby si přihlášku podal dodatečně. DAMU úspěšně absolvoval v roce 1996. Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá.

Číst dále

 

Jana Janěková ml.

Jana Janěková ml.

Veronika Dušková – hraje Jana Janěková ml.

Jana Janěková (* 30. březen 1978, Zlín, Československo) je česká filmová a divadelní herečka. Narodila se ve Zlíně hercům Petru Svojtkovi a Janě Janěkové. Poprvé se objevila před kamerou v roce 1983 už jako pětiletá, a to konkrétně ve filmu Poklad i společně se svou matkou. Dnes se věnuje filmovému i divadelnímu herectví. Vidět jsme jí mohli v seriálech jako Četnické humoresky, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem nebo Ordinace v růžové zahradě.

Číst dále

 

Alexej Pyško

Alexej Pyško

mjr. JUDr. Karel Mladý – hraje Alexej Pyško
Alexej Pyško (* 6. červenec 1956, Ostrava, Československo) je český filmový a divadelní herec a dabér. Narodil se v Ostravě, studoval na havířovském gymnáziu a poté na DAMU. Jeho prvním angažmá bylo účinkování v divadle v Českém Těšíně a poté v Ostravě (1980–1988). Poprvé se objevil před kamerou v roce 1978 v televizním filmu Slečna Rajka. Následně byl obsazován především do televizních filmů, pohádek a seriálů. K těm nejznámějším patří Kdo probudí Pindruše…?, My všichni školou povinní, Vrchní, prchni!, Nesmrtelná teta nebo Expozitura.

Číst dále

 

Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová

Mariana Čermáková – hraje Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová, provdaná Markéta Kraus (* 17. března 1972 v Praze) je česká herečka, modelka, moderátorka a kuchařka. Jako dítě ráda tancovala a hrála v Dismanově dětském rozhlasovém souboru. Absolvovala pražskou jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Po absolutoriu na Pražské konzervatoři krátce působila ve Východočeském divadle v Pardubicích. Proslavila se rolí ve filmu Oznamuje se láskam vašim, kde hrála po boku Lukáše Vaculíka, v tomto filmu jako 17-letá holka se souhlasem rodičů natočila několik erotických scén. Kromě herectví využila svůj půvab a atraktivní vzhled zrzky a pracovala také jako fotomodelka.

Číst dále

 

Roman Zach

Roman Zach

Roman Zach (* 13. června 1973[1] Ústí nad Labem, Československo) je český herec. Vystudoval střední průmyslovou školu stavební v Děčíně, poté šel studovat na DAMU.
Je známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě jako gynekologický lékař MUDr. Michal Šebek. Dále je známý ze seriálu Redakce jako Kamil Fořt.

 

Číst dále

 

Lenka Vlasáková

Lenka Vlasáková

MUDr. Valerie Černá – hraje Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková (* 27. dubna 1972 Praha) je česká filmová a divadelní herečka. Po základní škole v Horních Počernicích a gymnáziu v Praze 9 vystudovala obor herectví na pražské DAMU (1989–1994).[1]Již v průběhu studia hostovala v Divadelním spolku Kašpar, po absolutoriu byla sedm let v angažmá v Divadle Rokoko.[2]Poté se věnovala zejména mateřským povinnostem, pohostinsky vystupuje na různých pražských scénách,[3]patří k předním filmovým a televizním herečkám, spolupracuje s rozhlasem a dabingem.
Ve filmu debutovala hlavní rolí v psychologickém snímku režisérky Věry Plívové-Šimkové Houpačka (1990). Mezi její další velké filmové role

Číst dále

 

Markéta Frösslová

Markéta Frösslová

JUDr. Klára Mladá – hraje Markéta Frösslová
Markéta Frösslová (* 2. července 1987, Praha) je česká herečka. Výrazně na sebe upozornila rolemi v seriálech Redakce, Pojišťovna štěstí a Proč bychom se netopili. Její matka je lékařka Dagmar Frösslová a otec je asistent střihu Ivan Frössl, který pracoval na filmech Tmavomodrý svět, Akumulátor 1 anebo Kolja a v seriálu Redakce. Přes otce se dostala k první malé roli v Akumulátoru 1. Od šesti let navštěvovala pěvecký soubor Bambini di Praga. Z dramatického kroužku na základní škole pak její cesta v jedenácti letech vedla do amatérského Divadla Radar a na různé castingy. Absolvovala šestileté španělské gymnázium v Praze a poté nastoupila na DAMU, kde studuje činoherní herectví.

Číst dále

 


Patricii Štroblovou hraje SIMONA POSTLEROVÁ

Narodila se v roce 1964 ve znamení Štíra. Pochází z Plzně z divadelnické rodiny. Vystudovala pražskou DAMU a působila na několika pražských scénách – v Národním divadle, Činoherním klubu, Divadle Ungelt nebo Karlínském divadle. Od roku 1992 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Tady účinkuje například v představeních Brouk v hlavě, Jistě, pane ministře, Donaha!, Zkouška orchestru. Velkou příležitost dostala v seriálech ČT Hotel Herbich nebo Poslední sezona.

Číst dále

 

MUDr. Soňa Mašková, rozená Bernátová -PAVLA VITÁZKOVÁ (rozená PTÁČKOVÁ)

Narodila se v Brně v roce 1978 ve znamení Střelce. Už jako šestnáctiletá dostala nabídku hrát v Městském divadle v Brně v několika inscenacích, režisér Zdeněk Černín si jí všiml, když tancovala v muzikálu West Side Story. Hned po maturitě na gymnáziu nastoupila do divadla do trvalého angažmá. Můžeme ji tu vidět v inscenacích Blbec k večeři, Večer tříkrálový, Charleyova teta, Kočka na rozpálené plechové střeše, muzikálu Nahá múza nebo operetě Mamzel Nitouche.

Číst dále

 


Bety Kopecká (hraje Veronika Jeníková)
Narodila se v roce 1964 ve znamení Blíženců. Po absolvování Pražské konzervatoře byla v angažmá v kladenském divadle, dvacet let byla členkou souboru Divadla ABC v Praze. V současnosti ji můžeme vidět v představení Paní plukovníková v Divadle Na Jezerce nebo v komediích divadelní společnosti Háta. První větší filmovou roli získala ve filmu Pozor, vizita!, diváci si ji pamatují i ze snímků Rozpuštěný a vypuštěný, Pásla kone na betóne, Antonyho šance, Bony a klid, Artuš, Merlin a Prchlíci nebo seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

Číst dále

18 thoughts on “Herci a herečky

 1. Otto

  Seriál cesty domů se nám libí a sledujeme jej pravidelně.Přesto nám velmi vadí jak špatně je některým hercům rozumět.Jedná se zejména o pí.Vlasákovou a p.Zacha,při mluvení moc neotvírají pusu,drmolí a huhňají si texty pro sebe.Nechápu jestli takto mluví i v divadle na jevišti,vždyť jim nikdo nemůže ani tam rozumět.ivím se ,že to p.režisér Adamec neslyší a nesjedná nápravu,Vždyť to kazí celkový dojem jinak sledovaného seriálu.Ota

  Reply
 2. Lucie

  Prosím o radu,při seriálu Cesty Domů běží titulky, že se hledají nové tváře a má se jít na http://www.iprima.cz …ale tam jsme nic nenašli, prosím o radu a odpověd.

  Děkuji Šimonová Lucie

  Reply
 3. Helena

  Dobrý den, jak se prosím jmenuje herec,který v posledním díle 22.4. ,hrál lékaře,který provedl /zachránil/ dvojčata před odebráním jednoho z nich?, děkuji

  Reply
 4. Eva

  Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat kdy zase uvidíme nové příběhy cesty domů.Je nám mooc smutno děkuji za odpověď

  Reply
 5. Renata Křížová

  Dobrý den, jak se jmenuje prosím herec, který ztvárnil postavu doktora Ondřeje Štěpničky? Děkuji

  Reply
 6. Blanka Topinková

  děkuji panu Jiřímu Adamcovi za jeho krásné prožité večery ale i kolektivu co učinkují v jeho seriálech .Těším se na každé pondělí a středu abych mohla zasednout a nikým nerušena sledovat…Ještě jednou děkuji všem co se na seriálu podílejí a pevné zdraví a další spolupráci Blanka

  Reply
 7. Jan

  Prosím, jak se jmenuje herec, který v seriálu Cesty domů hraje lékaře nakaženého žloutenkou?

  Reply
 8. Jana

  Proboha,proč jednu z hlavních hrdinek hraje Tereza Kostková? I když Tereza Kostková je výborná herečka,zdá se mi že je v poslední době překostkováno. Jako bysme něměli dost jiných dobrých hereček.Chce to trochu néně okoukané tváře.

  Reply
 9. Cesty domů-díl z 22.4.2011

  Prosím o sdělení jména herce který představuje pacienta v nemocnici s cirhosou jater-bezdomovce, který pečuje o malého chlapce a žijí v zahradním domku. Díky!

  Reply
  1. Lada

   Je to Rudolf Jelinek a tohoto pacienta s malym vnukem hraje v serialu Ordinace v ruzove zahrade. Jinak je dost znamy ze serialu 30 pripadu majora Zemana,.

   Reply
 10. lucienka

  dobrie dan PROSJEM kdo jsou něbo kdo ije ta Vendy Maškova plominěte že rušijem lucienka

  Reply
  1. odpověď

   Ahoj Lucienko, Vendy se nejmenuje Mašková, ale Bernátová 🙂 Mašková jsem já 😉
   Vendy hraje Petra Horváthová 🙂

   Pavla

   Reply
 11. prosba

  neví,kak se jmenují ti kluci,kteří hraji syny Soni.jestli ten starší není synem herci který hraje Romana,je mu totiž nápadně podobný.děkuji

  Reply
 12. :-)

  lucienka prosije:A dobrie dan němohla bychom sa zeptatě co něbo kdo je Vendy Maškova děkujem

  Reply
 13. PROSBA

  Prosím o pomoc…:-)…v rodině se přeme o to, kdo že hrál barmana, kterého pan Etzler chytil pod krkem při hledání Moniky v epizodě Kousek dortu, vysílaného 17.3.11…moc děkuji….Daniela

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*