Carmen Mayerová

Carmen Mayerová

nar. 11.9.1944
Trutnov, Protektorát Čechy a Morava

Herečka Carmen Mayerová se narodila 11.9.1944 v Trutnově. Je manželkou herce Petra Kostky. Po své mamince, která pocházela z baleárského ostrova Mallorca, je španělské národnosti. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen od malička poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. Ve dvanácti letech dokonce sestavila vlastní baletní program, na který jí maminka ušila krásné šaty. Jméno dostala podle hrdinky Bizetovy opery.

Ve škole se jí poměrně dobře dařilo. Chtěla dál studovat, ale nevzali ji na jedenáctiletku. Údajně za tím byl špatný kádrový posudek. A tak se rozhodla být herečkou. Se souhlasem svých rodičů odjela k divadlu v Hradci Králové. Carmen se v divadle předvedla a byla přijata. Nejdříve dostávala malé role a postupně se vypracovala k větším. Objevila se jako Viola v Shakespearově Večeru Tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

2 thoughts on “Carmen Mayerová

  1. Kate

    Náhodou mně se v této roli líbí. Hlavně, jak dokáže setřít Ivanu. Nebyla bych na jejím místě jiná.

    Reply
  2. monika

    Kostkovic rodina na place nemusela být celá…pan Kostka přes zápornou roli super výkon,Terezka ok,ale paní Mayerové jste touto rolí uškodili,nemůže se jí hrát dobře ta protivná matka a tchýně.

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*