maminka Sluková-Jana Boušková

maminka Sluková-Jana Boušková

nar. 8.5.1954
Kladno

Filmová a divadelní herečka Jana Boušková se narodila 8.5.1954 v Kladně. Má starší sestru Evu, která je také herečka. Byla vdaná za kolegu Petra Svojtku. Petr Svojtka tragicky zahynul, když se po skončení představení v Národním divadle vracel opilý domů. Posadil se na oj mezi vozy tramvaje. Má s ním jednoho syna (zabývá se ekologií).

Dva roky studovala na gymnáziu, ale měla problémy s dyslexií, která jí další studium neumožňovala. Úspěšně složila zkoušky na konzervatoř v Praze. Absolvovala v roce 1975. Od roku 1975 hraje v Národním divadle. Poprvé se na divadelních prknech objevila v roce 1974, na scéně Stavovského divadla. Jako studentka zde vystoupila v Ševcovské komedii. Od té doby pro Stavovské divadlo nastudovala další hry, např.: Terezka v Tylově Tvrdohlavé ženě, Dorotka v Tylově Strakonickém dudákovi , Kráska v Hrubínově Kráska a zvíře.

——————————————————————————-
V seriálu maminka Kryštofa, Terezy a Filípka Slukových. Dcera se jí vrátila zpátky do rodiny, takže jako každá matka je za to velice ráda. Ale budou problémy, především s Kryštofem. Do vězení ho dostala jeho sestra, takže není jasné, jestli se vrátil s tím, že se bude mstít, nebo jestli bude chtít vztahy urovnat. Navíc se svým tátou něco chystá. Pořád spolu chodí do hospody a Kryštof naznačuje, že bude mít nějaké peníze a že zaplatí malému Filipovi kroužky a další věci. Jenže on do žádné práce pořádně nechodí. Její seriálový manžel naší rodině vládne dost pevnou rukou. Rozhoduje o všem, má hlavní slovo a ona ho poslouchá a respektuji ho.

2 thoughts on “maminka Sluková-Jana Boušková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*