Nové tváře Cest domů

Petr Štěpnička

Petr Štěpnička

MUDr. Karel Salák hraje Jiří Štěpnička

Jde o syna české herečky Jiřiny Štěpničkové a profesora kreslení ze Strakonic Jana Samce, za kterého se Jiřina Štěpničková provdala krátce před synovým narozením. Místem svého narození získal anglické občanství a při křtu pět jmen: Jiří Jan Jaroslav Martin Otto. Po ukončení studií na pražské DAMU v roce 1969 působil nejprve v Klicperově divadle v Hradci Králové (do roku 1972), odkud přešel do Státního divadla v Brně. Od roku 1974 je členem činohry Národního divadla v Praze.

Číst dále…

Markéta Plánková

Markéta Plánková

MUDr.Linda Hartová hraje Markéta Plánková

Markéta Častvaj, rozená Plánková, (* 15. dubna 1978 Nové Město na Moravě) je česká herečka, muzikantka, zpěvačka a moderátorka. Známou se stala především díky seriálovým rolím.
Jedná se o absolventku kroměřížské hudební konzervatoře, poté se hlásila na JAMU. Tam to nevyšlo a až o něco později byla přijata na pražskou DAMU, kde vystudovala katedru alternativního a loutkového divadla. Během studií učila na konzervatoři a také začala hrát v ateliéru Jana Schmida. Velmi brzy pak byla obsazována do nejrůznějších rolí v inscenacích divadelního souboru Studia Ypsilon, kde účinkuje dodnes. Hrála v seriálu Zdivočelá země (2001). V roce 2005 jí do hlavní role svého televizního filmu Slečna Julie obsadil režisér Jiří Krejčík. Dva roky byla moderátorkou nedělního pohádkového pásma ČT pro děti Edův pohádkový balík. V seriálu Rodinná pouta hrála Hedviku Liškovou-Valentovou (vybral si ji někdejší režisér seriálu Jan Sládek). Hrála v seriálu Světla pasáže, který od února 2007 vysílala televize Nova. Od března 2008 (dílem 20) do prosince roku 2013 hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, její postava zemřela v díle 456 na zástavu srdce.

Číst dále…

Martina Navrátilová

Martina Navrátilová

Hedvika Navrátilová hraje Martina Hudečková

Martina Hudečková (6. února 1964) je česká herečka. Je dcerou režiséra Václava Hudečka, vystudovala pražskou konzervatoř a následně byla třináct let členkou Divadla Jiřího Wolkera.

Číst dále…

Milan Bahul

Milan Bahul

JUDr. Juraj Semerád hraje Milan Bahul

Milan Bahúl (* 25. září 1960, Bratislava) je slovenský herec.

Původně chtěl být leteckým mechanikem, ale navštěvování dramatického kroužku v dětství ho natolik ovlivnilo, že se rozhodl pro studium herectví na bratislavské Vysoké škole múzických umění, kterou absolvoval v roce 1983. Po základní vojenské službě působil pět let v martinském Divadle Slovenského národního povstání, pak se vrátil do Bratislavy. Spolupracoval s Divadlem Nová scéna a nyní je členem činohry Slovenského národního divadla.

Číst dále…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*